2/2 Højskoletalk med Frederikke Legaard

Onsdag d. 2. februar får vi besøg af Frederikke Legaard til en højskoletalk. Frederikke er vinder af Den Store Bagedyst 2019, forfatter til bogen ‘Kogekunst’ – og tidligere elev på Suhrs Højskole.

Frederikke vil i samtale med vores forstander Lars Sonne-Hansen bl.a. tale om, hvorvidt mad er kunst, om processen i at udvikle en kogebog, og om hvor hun finder sin kreative inspiration.

Og så kommer vi nok også til at vende oplevelsen af at være deltager i og vinder af Bagedysten. Vi glæder os enormt meget til at byde Frederikke velkommen tilbage på Suhrs.

Hvor: Da vi desværre ikke pt. inviterer gæster, sender vi talk’en live på Instagram. Du kan se med her.

Hvornår: 2. februar, 2022. Kl. 19.00

 

Hvad er cookies?

Hjemmesiden anvender 'cookies', der er en tekstfil, som gemmes på din computer, mobil eller tilsvarende med det formål at genkende den, huske indstillinger, udføre statistik og målrette annoncer.