Tilmeldingssystemet er midlertidigt ude af drift

Opdateret August 2025

 

Vores tilmeldingssystem er desværre midlertidigt ude af drift. Vi har pladser til både efterår og forår
Du vælger først linje og valgfag, når du begynder.

Du bedes skrive en mail til kontakt@suhrs.dk. Det er vigtigt, at du skriver “Tilmelding til højskoleophold” i emnefeltet.

Kopier teksten ind i din mail og besvar følgende:

  • Navn:
  • Efternavn:
  • Alder:
  • Adresse:
  • Telefonnummer (vi kan kontakte dig på ved spørgsmål):
  • Om du vil være boende eller ikke boende elev
  • Hvor har du hørt om Suhrs (Instagram, Facebook, familie etc.):
  • Hvilket hold du ønsker at tilmelde dig (f.eks. forår 2026 eller efterår 2026) . Opholdet er 25 uger for foråret og 19 uger for efteråret.
  • Fototilladelse (du bedes skrive ja eller nej): Må vi få dit samtykke til, at vi må tage billeder af dig under opholdet og bruge dem på vores hjemmeside, sociale medier og i andet informationsmateriale? Du kan altid sige nej i fotosituationen eller få et billede fjernet.

 

Når systemet virker igen, kontakter vi dig for at få resterende oplysninger. Hvis du har noget særligt vi skal være opmærksom på, bedes du ringe til os efter tilmeldingen. Vi beklager ulejligheden.

Vi glæder os til at møde dig!

 

HUSK

Du har først reserveret en plads, når vi har registreret din indbetaling af tilmeldingsgebyret på DKK 1.500.

Beløbet skal betales inden 8 dage, for at du er sikret en plads på holdet. Vi sender ikke en bekræftelse på tilmeldingsgebyret, men hvis betalingen udebliver efter 8 dage, tager vi kontakt til dig, hvis vi fortsat har plads på holdet.

Du vil modtage en betalingsopgørelse for hele opholdet, når det nærmer sig.

Det er ikke muligt at få returneret tilmeldingsgebyret, men du har mulighed for at overføre det til et senere ophold.

Beløbet overføres til: Merkur Bank 8401-1287400.

Du bedes skrive navn+hold+årstal i emnefeltet.
Eksempel : MartinMadsenForår99

Foreign transactions:

Bank and address:
Merkur Andelskasse
Vesterbrogade 40, 1.
1620 København V
DENMARK

SWIFT MEKUDK21
IBAN DK0284010001287400

 

 

Hvad er cookies?

Hjemmesiden anvender 'cookies', der er en tekstfil, som gemmes på din computer, mobil eller tilsvarende med det formål at genkende den, huske indstillinger, udføre statistik og målrette annoncer.